Aktualizácia operačného systému Windows 10 môže pomôcť zlepšiť celkový výkon počítača. Môžete využívať nové a pridané funkcie, vylepšené súkromie a bezpečnostné opatrenia, nehovoriac o opravách chýb a problémov z predchádzajúcej aktualizácie verzie. Pri aktualizácii sa však niekedy objaví chyba, ktorá môže všetko pokaziť. Mali by ste vedieť, že sa dá opraviť.

Čo potrebujete na opravu chyby aktualizácie systému Windows 10 0x80244018

Všetky moderné zariadenia si vyžadujú pravidelné aktualizácie softvéru. Platí to najmä pre osobné počítače. Vývojári operačných systémov neustále vydávajú nové aktualizácie, ktoré obsahujú rôzne opravy chýb alebo bezpečnostné aktualizácie pre váš počítač.

To platí najmä pre operačný systém Windows. Spoločnosť Microsoft neustále vydáva nové aktualizácie, ktorých cieľom je vylepšiť systém, pridať rôzne nové funkcie alebo opraviť chyby.

Počas mnohých rokov existencie systému Windows spoločnosť Microsoft vytvorila celkom praktický nástroj na aktualizáciu operačného systému.

Dnes môžete na prevzatie najnovšej aktualizácie použiť službu Windows Update. Niekedy sa však pri používaní tejto funkcie môžu používatelia stretnúť s chybou 0x80244018.

Tu je návod na opravu tejto chyby. Postupujme krok za krokom.

Čo je chyba 0x80244018

Chyba 0x80244018 sa zvyčajne vyskytuje pri pokuse o inštaláciu aktualizácie funkcií prostredníctvom služby Windows Update v počítači so systémom Windows 11 alebo Windows 10. V tomto prípade pokus o inštaláciu aktualizácie zlyhá s chybovým kódom 0x80244018.

Hlavným dôvodom tejto chyby je, že váš počítač je pripojený k internetu prostredníctvom proxy servera.

Majte na pamäti, že existujú aj iné možné príčiny a dôvody chyby 0x80244018 pri aktualizácii počítača so systémom Windows 10 alebo inštalácii aplikácií Microsoft Store. Identifikácia vám pomôže zamerať svoje úsilie na to, ako ju odstrániť, aby ste mohli pokračovať v aktualizácii.

Ako opraviť chybu 0x80244018 v systéme Windows

Ak narazíte na takýto problém, nebojte sa. V skutočnosti je jeho oprava celkom jednoduchá. Ak to chcete urobiť, musíte:

Zakázanie servera proxy

Keďže v popise chyby sa uvádza, že váš počítač je pripojený prostredníctvom servera proxy, môžete skúsiť vypnúť alebo odstrániť server proxy z vášho počítača. Potom znovu spustite aktualizáciu a uvidíte, či sa tým problém vyrieši.

Problém môže byť spôsobený aj službou VPN. Je to spôsobené rušením, ktoré blokuje spojenie medzi klientským počítačom systému Windows a serverom Windows Update. V takom prípade vypnite službu VPN, ak ste ju predtým nainštalovali.

Zakázanie antivírusového programu a správcu sťahovania

Antivírusový softvér a softvér na monitorovanie siete môžu zabrániť alebo zablokovať sťahovanie aplikácií z obchodu Windows Store.

Podľa spätnej väzby používateľov sa na blokovaní podieľajú bezpečnostné balíky Avira Security Suite a AVG. Ak teda používate tieto antivírusy, skúste dočasne vypnúť ochranu v reálnom čase. Ak to chcete urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu antivírusového programu umiestnenú na paneli úloh a vyberte príslušnú položku.

Ak máte v počítači nainštalované manažéry sťahovania, bude lepšie ich vypnúť alebo odinštalovať. Správcovia sťahovania môžu niekedy narušiť činnosť nástroja Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA). Môžu dokonca zabrániť tomu, aby analyzátor prevzal aktualizáciu zabezpečenia Mssecure.cab.

Skontrolujte sieťové a internetové pripojenie

Skontrolujte, či je vaše internetové pripojenie stabilné. Aj to môže spôsobiť problémy s aktualizáciou. Ak môžete, skúste zariadenie znovu pripojiť k inej sieti alebo prístupovému bodu. Často to pomôže vyriešiť problémy s aktualizáciou.

Reštartujte službu BITS

Chyba 0x80244018 sa môže vyskytovať, pretože služba BITS (Background Intelligent Transfer Service) bola ručne zastavená alebo vypnutá aplikáciou tretej strany. Ak ju chcete spustiť, postupujte podľa týchto pokynov:

  • Otvorte systémové služby pomocou príkazu ”services.msc” v okne Spustiť (stlačte klávesovú skratku ”Win + R”).
  • Potom nájdite službu BITS a dvakrát na ňu kliknite, aby ste rozbalili jej vlastnosti.
  • Potom kliknite na rozbaľovací zoznam ”Typ spustenia” a zmeňte hodnotu na ”Automatické (odložené spustenie)”.
  • Potom vynúťte spustenie služby a uložte zmeny do ”OK”.

Spustenie nástroja na riešenie problémov so systémom Windows Update

Systém Windows má zabudovaný nástroj na riešenie problémov s názvom Windows Update Troubleshooter. Skúste ho spustiť a potom znova spustiť aktualizáciu. Uvidíte, či sa postup dokončí bez chýb.

Ak to chcete urobiť, musíte postupovať podľa týchto krokov:

  • Najprv stlačte klávesovú skratku ”Win + R”.
  • Potom do textového poľa zadajte príkaz ”ms-settings:troubleshoot”.
  • Potom kliknite na odkaz ”Additional troubleshooters” (Ďalšie nástroje na riešenie problémov).
  • Nakoniec kliknite na možnosť ”Windows Update”.

Počkajte, kým nástroj dokončí úvodnú kontrolu. Ak sa nájdu nejaké nezrovnalosti, potvrďte požiadavku kliknutím na tlačidlo ”Apply this fix” (Použiť túto opravu).

Po dokončení reštartujte počítač a skontrolujte, či sa aplikácia prerušila chybou 0x80244018.

Aktualizácia systému Windows 11/10 ISO

Ak aktualizujete prostredníctvom služby Windows Update alebo pomocou asistenta Windows Update, možno budete potrebovať pripojenie na internet. Na aktualizáciu môžete použiť ISO systému Windows 11/10. Táto metóda nevyžaduje, aby ste boli pri aktualizácii pripojení k internetu.

Po stiahnutí obrazu ISO stačí odpojiť zariadenie od internetu, pripojiť obraz ISO a potom dvakrát kliknúť na súbor setup.exe, aby sa spustil proces aktualizácie systému Windows na mieste. Po úspešnom dokončení procesu aktualizácie môžete počítač pripojiť k internetu, skontrolovať aktualizácie a nainštalovať všetky dostupné aktualizácie.

Čistá inštalácia systému Windows 11/10

Ak to nefunguje, môžete si vytvoriť kópiu všetkých potrebných súborov na vymeniteľnom disku. Potom jednoducho vykonajte čistú inštaláciu systému Windows 11/10 do počítača.

Edellinen artikkeliKuinka korjata näytön tallennus epäonnistui tallentamaan 5823:n takia?
Seuraava artikkeliKuinka ohittaa ’Yhteytesi ei ole yksityinen’ Google Chromessa?

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän